Furien Mod Ultimate

Moduri utile pentru Serverul dv's de Counter-Strike.
Post Reply
User avatar
CryWolf
Sys Admin
Sys Admin
Posts: 443
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:32 am
Detinator Steam: Da
Cunostinte CS: Excelente
Reputatie: Detinator
Webmaster
Scripter
Trance Fan
Location: Botosani
Contact:

Furien Mod Ultimate

Post by CryWolf »

FurienModUltimate v0.8.3
Image
Image

Code: Select all

                                                     
//======================================================================================|
//¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯|
//                        ___________________________________                           |
//                       |=                                 =|                          |
//                       |=       Furien Mod Ulutimate      =|                          |
//                       |=       ¯¯¯¯¯¯¯¯by ¯¯¯¯¯¯¯¯¯      =|                          |
//                       |=               ¯¯  Askhanar      =|                          |
//                       |=                   ¯¯¯¯¯¯¯¯      =|                          |
//                        ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯                           |
// _____________________________________________________________________________________|
//|=====================================================================================|
//|                                                                                     |
//|                  Copyright © 2011 - 2012, Askhanar @ulqtech.tk                      |
//|              Acest fisier este prevazut asa cum este ( fara garantii )              |
//|                                                                                     |
//|=====================================================================================|
// ¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯¯|
//  - ¦                                « Prieteni »                               ¦ -   |
//  ** * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * **   |
//  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *   |
//  * * *                                                                       * * *   |
//  * *         Rap^        Frosten            TheBeast        AZAEL!             * *   |
//  * *         fuzy        razvan W-strafer    RZV            SNKT               * *   |
//  * *         ahonen       Arion             pHum            gLobe              * *   |
//  * *         Shax+       syBlow             kvL^            krom3              * *   |
//  * *         Henk        DANYEL             SimpLe           XENON^            * *   |
//  * * *                                                                       * * *   |
//  * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *   |
//  ** * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * **   |
//                                                                                      |
//                                                                                      |
//                  Plugin                 Versiune          Autor                      |
//            Furien Mod Ultimate            0.8.3          Askhanar                    |
//                                                                                      |
//                           --|       www.ulqtech.tk    |--                            |
// _____________________________________________________________________________________|
//======================================================================================|
Acest plugin este un GameMode modificat al renumitului mod Furien.
Am creat acest mod unicat in urma cu cativa ani,cand inca mai era putina viata in CS 1.6 .
La'nceput a fost doar un plugin aiurit de'al meu, dar in timp mi-am propus sa'l termin.
Am rescris modul Furien si l-am facut asa cum am vrut si cum mi-am dorit.
Tot ce veti gasi in fisierul sursa, a fost scris de mine. Fiecare . si , .
Nu spun ca tot ce se afla in sursa a venit din capul meu, doar ca a fost rescris de mine.

Am pastrat privat acest plugin unicat, cat am putut de mult dar, traim in Romania.
Nu a fost corect nici sa vand doar fisierul .amxx ( incalcand licenta GNU ).
Cu toate astea, dupa ce am oferit .sma ati inceput sa-l vindeti si voi.
Asa ceva eu nu am putut accepta. Din caza la unu, doi sau trei, suferiti toti!


Nume: FurienModUltimate
Versiune: 0.8.3
Link oficial: http://ulqtech.tk/amxx/#!/furienmodultimate/


Image

Accesati link-ul oficial pentru toate resursele. Sursa va fi in josul paginii pentru cei ce doar vor .sma .


Instalare:

• Adaugati fisierul .html in addons/amxmodx/configs.
• Adaugati fisierele din folderul models in server/cstrike/models.
• Adaugati fisierele din folderul sound in server/cstrike/sound.

• Adaugati fisierele .amxx in addons/amxmodx/plugins.
• Adaugati fisierele .sma in addons/amxmodx/scripting.
• Deschideti plugins.ini aflat in addons/amxmodx/configs.

• Adaugati pluginurile in urmatoarea ordine:
--| FurienModUltimate.amxx |--
--| FMU_Events.amxx |--
--| FMU_Weapons.amxx |--
--| FMU_WallHang.amxx |--
--| FMU_Models.amxx |--
--| FMU_MultiJump.amxx |--
--| FMU_AimMessages.amxx |--
--| FMU_BombEvents.amxx |--
--| FMU_BackUp.amxx |--
--| FMU_Christmass.amxx |--

Cvar-uri (se adauga in fisierul amxmodx\configs\amxx.cfg):
--| Daca sa fie sau nu salvat XP-ul si Upgrade-urile cumparate de jucatori. --| Default: 1 • fmu_save_xp 1 --| Cat XP vor primi cei ce intra pentru prima data pe server. --| Default: 15845 • fmu_entry_xp 15845 --| Cat XP vor primi jucatorii pentru un kill obisnuit ( omorarea unui jucator ). --| Default: 45 • fmu_kill_xp 45 --| Cat XP bonus vor primi jucatorii pentru un kill cu HS ( headshot ). --| Default: 15 • fmu_hskill_xp 15 --| Cat XP bonus vor primi jucatorii pentru un kill cu HE ( grenada ). --| Default: 20 • fmu_grenadekill_xp 20 --| Cat XP bonus vor primi jucatorii pentru un kill cu cutitul ( doar pentru AntiFurieni ). --| Default: 25 • fmu_knifekill_xp 25 --| Cat XP va primi fiecare jucator daca supravietuieste --| ( se termina runda si el este in viata ). --| Default: 10 • fmu_survive_xp 10 --| Cat XP va primi fiecare jucator atunci cand castiga runda ( nu conteaza cum.. ). --| Default: 15 • fmu_win_xp 15 --| Daca sa fie sau nu blocata comanda 'buy' si totodata zonele 'buyzone' sterse. --| Default: 1 • fmu_block_buy 1 --| Daca sa fie sau nu blocata comanda 'drop' ( cea cu care arunci arma ). --| Default: 0 • fmu_block_drop 0 --| Daca sa fie sau nu blocate comenzile de radio ( nu ai nevoie de radio in acest mod.. ). --| Default: 1 • fmu_block_radio 1 --| Care echipa poate lua arme de pe jos. --| ( 0 = Ambele, 1 = Furienii < Tero >, 2 = AntiFurienii < CT > ). --| Default: 2 • fmu_allow_pickup 2 --| Daca bomba poate fi plantata doar dupa un interval de timp de la inceputul rundei. --| Default: 1 • fmu_nobomb_plant 1 --| Dupa cat timp de la inceputul rundei poate fi plantata bomba. --| Default: 90 • fmu_bombplant_wait 90 --| Lumina care este setata pe harta( a = cel mai intunecat - z = cel mai luminat ). --| Pe o harda obisnuita lumina este setata pe litera 'm'. --| Default: e • fmu_lights e --| Lumina care este setata pe harta cant bomba poate fi plantata. --| ( a = cel mai intunecat - z = cel mai luminat ). --| Functioneaza doar daca bomba poate fi plantata dupa un interval de timp --| ( pentru dezactivare setati-l ca si cel de sus ).. --| Default: d • fmu_bomblights d --| Daca sa fie ceata sau nu. --| Default: 1 • fmu_enable_fog 1 --| Daca cvar-ul de ceata este activ aici setati culoarea cetii ( in RRR GGG BBB ). --| Default: 000 000 000 • fmu_fog_color 000 000 000 --| Daca cvar-ul de ceata este activ aici setati densitatea cetii --| ( 1 = ceata risipita, 9 = ceata densa ). --| Default: 1 • fmu_fog_density 2 --| Daca cvar-ul de ceata este activ si este activ, --| Si cel de plantare a bombei dupa un anumit timp. --| Aici setati culoarea cetii care va apare atunci cand bomba poate fi plantata. --| Pentru dezactivare setati-l ca 'fmu_fog_color'. --| Default: 000 000 000 • fmu_bombfog_color 000 000 000 --| Daca cvar-ul de ceata este activ si este activ, --| Si cel de plantare a bombei dupa un anumit timp. --| Aici setati densitatea cetii care va apare atunci cand bomba poate fi plantata. --| Pentru dezactivare setati-l ca 'fmu_fog_density'. --| Default: 2 • fmu_bombfog_density 3 --| Cati bani ( $ ) bonus sa primeasca cei ce sunt VIP. --| pentru fiecare kill / supravietuire / runda castigata. --| Default: 15 • fmu_vip_moneybonus 15 --| Id-ul de mess care apare la contact in /buyvip. --| Default: http://www.ulqtech.tk • fmu_vip_contact http://www.ulqtech.tk --| Daca jucatorii pot sau nu sa-si transfere XP intre ei. --| Default: 0 • fmu_allow_transferxp 1 --| Cat costa 25HP din /shop. --| Default: 3500$ • fmu_hp_cost 3500 --| Cat costa 25AP din /shop. --| Default: 2500$ • fmu_ap_cost 2500 --| Cat costa HE-ul din /shop. --| Default: 2500$ • fmu_he_cost 2500 --| Cat costa Silent Walk din /shop ( doar pentru AntiFurieni ). --| Default: 1500$ • fmu_sw_cost 1500 --| Cat costa Defuse Kit din /shop ( doar pentru AntiFurieni ). --| Default: 3500$ • fmu_dk_cost 3500 --| Cat XP primesc cei ce cumpara din /shop. --| Default: 1050 • fmu_xp_amount 1050 --| Cat costa XP-ul din /shop --| Default: 13000$ • fmu_xp_cost 13000 --| Cat costa Instant Respawn din /shop. --| Default: 11000$ • fmu_ir_cost 11000 --| Cat XP costa Super Knife din /xpshop ( doar pentru Furieni ). --| Default: 3500 • fmu_superknife_cost 3500 --| Cat XP costa X-Ray Scanner din /xpshop ( doar pentru AntiFurieni ). --| Default: 2500 • fmu_scanner_cost 2500 --| Cat XP costa Chameleon din /xpshop. --| Default: 3500 • fmu_chameleon_cost 3500 Comenzi administrative (se tasteaza in consola si trebuie sa fiti administrator):

• amx_givexp < nume > < xp > ii dai xp unui jucator.
• amx_takexp < nume > < xp > ii stergi xp unui jucator.

• amx_reset < nume > ii resetezi tot xp si upgrades unui jucator.
• amx_deletexp Resetezi tot XP-ul si toate Upgrades jucatorilor salvate pana atunci.
De asemenea server-ul se va restarta in 10 secunde.


Comenzi publice (se tasteaza in joc prin apasarea tastei Y):

• /xp, /exp, xp, exp --> Deschide meniul principal cu Upgrades.
• /help, help --> Deschide meniul pentru ajutor.

• /shop, shop --> Deshide meniul shop pe $$ ( bani ).
• /xpshop, xpshop --> Deschide meniul shop pe XP.

• /vips, /vip --> Arata un motd cu vipii de pe server.
• /buyvip --> Deschide un motd cu detalii despre cumpararea de VIP.

• /transfer, /givexp < nume > < xp > transferi cuiva XP din XP-ul tau.
• /totalxp < nume > Iti arata tot XP-ul acumulat de X ( inclusiv cel investit ).
• /info < nume > Iti deschide un meniu unde vezi toate Upgrades lui X.
• /resetupgrades Iti reseteaza toate upgrades si primesti XP-ul investit inapoi, pentru a ti le putea re-upgrada.

Module necesare (se sterge ; din fata modulului de mai jos; acestea le gasiti in fisierul amxmodx\configs\modules.ini):

• cstrike
• fakemeta
• hamsandwich
• engine
• fun
• csx
• nvault

Image

Acest GameMode are un plugin de baza ( FMU ) care lucreaza impreuna cu alte plugine.
Puteti modifica absolut orice doar folosindu'va de cvar'uri.
Levelul maxim pentru fiecare Upgrade, poate fi modificat din fisierul sursa.
Am creat si am lucrat la acest mod timp de 1 an. Timp in care am testat intruna.

Vreau sa le multumesc celor de pe Furien.Indungi.Ro ( primul server cu FMU ).
Datorita lor am putut testa si imbunatati pluginul. Totodata le cer scuze ca'l public



Imagini: Gasiti pe link oficial, sunt prea multe ( 43 ) si mi-ar lua o luna de duminici sa le pun.

Flagurile pentru vip sunt urmatoarele ( ele se adauga dupa celelalte flaguri ):

vxy ( ex imunitate, slot + vip: abvxy )


Download .SMA:
FMU.zip
You do not have the required permissions to view the files attached to this post.
Info: NU IMI DATI PM PENTRU CERERI AJUTOR ETC (NU RASPUND) FOLOSITI FORUMUL.
Image

Image
CUM SA NU LUPTI PENTRU IUBIRE ????
Daca lupti,inseamna ca vrei sa castigi ceva.Iubirea nu-i o miza.
Rongda
Nou Venit
Nou Venit
Posts: 10
Joined: Thu Apr 09, 2015 11:35 am
Detinator Steam: Da
Location: Botosani
Contact:

Re: Furien Mod Ultimate

Post by Rongda »

Ai sters postul sau urmeaza sa-l postezi?
User avatar
CryWolf
Sys Admin
Sys Admin
Posts: 443
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:32 am
Detinator Steam: Da
Cunostinte CS: Excelente
Reputatie: Detinator
Webmaster
Scripter
Trance Fan
Location: Botosani
Contact:

Re: Furien Mod Ultimate

Post by CryWolf »

GATA!!! Am editat primul post!
Info: NU IMI DATI PM PENTRU CERERI AJUTOR ETC (NU RASPUND) FOLOSITI FORUMUL.
Image

Image
CUM SA NU LUPTI PENTRU IUBIRE ????
Daca lupti,inseamna ca vrei sa castigi ceva.Iubirea nu-i o miza.
Rongda
Nou Venit
Nou Venit
Posts: 10
Joined: Thu Apr 09, 2015 11:35 am
Detinator Steam: Da
Location: Botosani
Contact:

Re: Furien Mod Ultimate

Post by Rongda »

Am sa-l incerc, sunt interesat de un plugin cu furien xp mod.
Cum se rezolva licentierea? deoarece nu am gasit unde sa modifici ip-ul, sunt doar 2 ipuri puse dupa //

Code: Select all

Furien Mod Ultimate Nu detii o licenta valabila ! Plugin-ul nu va functiona corespunzator !
User avatar
CryWolf
Sys Admin
Sys Admin
Posts: 443
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:32 am
Detinator Steam: Da
Cunostinte CS: Excelente
Reputatie: Detinator
Webmaster
Scripter
Trance Fan
Location: Botosani
Contact:

Re: Furien Mod Ultimate

Post by CryWolf »

Salut, deschide .SMA si in publicul plugin_init sterge urmatoarele

Code: Select all

	new szServerIp[ 22 ];
	get_user_ip( 0, szServerIp, sizeof ( szServerIp ) -1, 1 );
	
	if( equal( szServerIp, "192.168.1.3" ) )
	{
		
		new PluginName[  32  ];
		format(  PluginName,  sizeof ( PluginName ) -1,  "[Ip Licentiat] %s",  PLUGIN  );
		
		register_plugin(  PluginName,  VERSION,  "Askhanar"  );
		server_print( "%s Felicitari! Detii o licenta valida, iar pluginul functioneaza perfect!", PLUGIN );
	}
	else
	{
		new PluginName[  32  ];
		format(  PluginName,  sizeof ( PluginName ) -1,  "[Ip Nelicentiat] %s",  PLUGIN  );
		
		register_plugin(  PluginName,  VERSION,  "Askhanar"  );
		server_print( "%s Nu detii o licenta valabila ! Plugin-ul nu va functiona corespunzator !", PLUGIN );
		
		pause( "ade" );
	}
:)
Sau adauga ip-ul serverului tau aici

Code: Select all

if( equal( szServerIp, "192.168.1.3" ) )
sau adauga in server.cfg

Code: Select all

net_adress 192.168.1.3
Cum doresti tu dar eu iti recomand prima varianta "cea cu stersu" ca sa mai opresti din functii sa fie mai optimizat!
Info: NU IMI DATI PM PENTRU CERERI AJUTOR ETC (NU RASPUND) FOLOSITI FORUMUL.
Image

Image
CUM SA NU LUPTI PENTRU IUBIRE ????
Daca lupti,inseamna ca vrei sa castigi ceva.Iubirea nu-i o miza.
Rongda
Nou Venit
Nou Venit
Posts: 10
Joined: Thu Apr 09, 2015 11:35 am
Detinator Steam: Da
Location: Botosani
Contact:

Re: Furien Mod Ultimate

Post by Rongda »

Astea le las?

Code: Select all

public plugin_init(    )
{
	

	}
Edit: Dupa ce am sters ce mi-ai zis imi dadea eroare la compilare, asa ca am inlocuit ip-ul ;)
Daca vrei sa intrii sa vezi cum e :)) : 89.40.233.243:27015
Smecher addons-ul, o sa mai fac mici modificari si totul o sa fie perfect :D
Post Reply