[CS-AMXX] FORCEDS CS Functions LITE Noua VERSIUNEE 2.1

Aici ve-ti gasi sau puteti posta pluginuri AMX Mod X Aprobate.
Post Reply
User avatar
CryWolf
Sys Admin
Sys Admin
Posts: 443
Joined: Tue Dec 15, 2009 11:32 am
Detinator Steam: Da
Cunostinte CS: Excelente
Reputatie: Detinator
Webmaster
Scripter
Trance Fan
Location: Botosani
Contact:

[CS-AMXX] FORCEDS CS Functions LITE Noua VERSIUNEE 2.1

Post by CryWolf »

Descriere: Acest plugin va ajuta sa elimitati anti cfg flood, autobuy exploit! Va ofera si o optimizare a serverului dumnevoastra !

Descarcare: Link !

Nume: [CS-AMXX] FORCEDS CS Functions LITE
Versiune: 2.1
Autor: mut2nt
1.0 BETA - Prima aparitie DOAR pentru TESTERI 1.0 PUBLIC - A 2-a aparitie imbunatatita la cod 1.01 PUBLIC - Am adaugat in caz de aveti dezactivate toate protectiile sa va atentioneze in logs si in consola serverului! 2.0 BETA - Prima aparitie DOAR pentru TESTERI! Foarte multe schimbari, imbunatatire a codului, am micsorat numarul de cvaruri, am adaugat functia de FLAGS special pentru viitorul plugin + fiecare poate sa-si seteze cate minute sa ia ban cel care floodeaza serverul! 2.0 PUBLIC - Am corectat cateva mici bugguri si acum functioneaza PERFECT! 2.1 PUBLIC - Am identificat in cod un mic bug + o optimizare + un cvar suplimentar ! Atentie: Mai intai dezactivati pluginurile autobuyfix, cfg_afc, file_remover precum si krond functions si alte kkaturi de genu asta!

Instalare:
1. Fisierul forceds_cs_functions_lite_2.1.amxx il puneti in addons/amxmodx/plugins
2. Intrati in fisierul addons/amxmodx/configs/plugins.ini si adaugati la urma:

Code: Select all

forceds_cs_functions_lite_2.1.amxx 
Comenzi:
- amx_showactivinfofds - Informatii despre functii activate !

Cvaruri:
- forcedsfunctions_cfgfloodfix 0/1/2/3/4 - Protectie impotriva flood-ului cu CFG! Acesta protectie identifica comanda fullupdate cand este data de catre orice jucator!

Code: Select all

0 - Dezactivata protectia
1 - Kick
2 - Ban x min pe IP
3 - TIMEOUT
4 - Ban x min pe STEAMID
(Standard: 0)

- forcedsfunctions_cfgbanminutes MINUTE - Cate minute sa fie banat acel jucator care incearca sa se joace cu serverul prin floodul cu CFG !
(Standard: 30)

- forcedsfunctions_cfgfloodexception abc - 3 Exceptii de la pedeapsa de la comanda fullupdate!

Code: Select all

a = Admini cu access KICK
b = HLTV-ul
c = BOTI
(Standard: NIMIC)

- forcedsfunctions_cfgfloodadminflag FLAGADMIN - Accesul la admin care e exceptie de la regula cu demo !
(Standard: c) Adica ADMIN_KICK(pentru mai multe informatii vizitati users.ini din addons/amxmodx/configs)

- forcedsfunctions_cfgfloodcmd 0/1/2/3/4 - Protectia impotriva flood-ului cu CFG! Aceasta protectie identifica comenzile urmatoare cand sunt executate!
Lista Comenzi INTERZISE!

Code: Select all

echo_off
gX4takingfire
echo_on
gX4sticktog
gX4regroup
gX4holdpos
gX4getout
votemapz.gX4
votemap02.gX4
votemap03.gX4
Explicatie optiuni 0/1/2/3/4 :

Code: Select all

0 - PROTECTIE DEZACTIVATA
1 - Kick
2 - Ban 30 min pe IP
3 - TIMEOUT
4 - Ban 30 min pe STEAMID
(Standard: 2)

- forcedsfunctions_autobuyfix 0/1/2/3/4 - Protectia impotriva exploitului autobuy! Acesta protectie identifica comenzile cl_setautobuy, cl_setrebuy cand este executata!

Code: Select all

0 - PROTECTIE DEZACTIVATA
1 - Kick
2 - Ban x min pe IP
3 - TIMEOUT
4 - Ban x min pe STEAMID
(Standard: 2)

- forcedsfunctions_buybanminutes MINUTE - Cate minute sa fie banat acel jucator care incearca sa se joace cu serverul prin autobuy exploit!
(Standard: 30)

- forcedsfunctions_automaster 1/0 - ACTIVAT / DEZACTIVAT . La fiecare schimbare de harta , serverul isi reimprospateaza masterele pentru a aparea in lista de internet !

ATENTIE: Masterele pot fi schimbate din fisierul masters.ini din addons/amxmodx/configs ! Fisierul se genereaza automat daca nu exista in directorul addons/amxmodx/configs impreuna cu un set complet de mastere !

- forcedsfunctions_customhpk 1/0 - ACTIVAT / DEZACTIVAT . La fiecare schimbare de harta, va verifica daca aveti fisierul custom.hpk in cstrike! Aceasta va ajuta serverul sa se incarce mai repede !
(Standard 1)

- forcedsfunctions_antinameflood 1/0 - ACTIVAT / DEZACTIVAT . Va protejeaza de flood-ul de nume in CHAT! Numai afiseaza in chat cine isi schimba numele !
ATENTIE: O sa apara in versiunea urmatoare FULL o protectie mai buna de atat !
(Standard 1)

- forcedsfunctions_showinfoc 1/0 - ACTIVAT / DEZACTIVAT . La fiecare schimbare de harta va afiseaza ce functii sunt activate de la plugin !
(Standard 0)

- forcedsfunctions_activlog 1/0 - ACTIVAT / DEZACTIVAT . Acest cvar va genereaza un log in addons/amxmodx/logs cu numele forceds_cs_functions_DATA_CURENTA , cu ce va face acest plugin pe server!

Exemplu: Cand cineva da flood pe server va afiseaza DATA, NUME, IP, STEAMID, DACA ESTE ADMIN SAU NU si ce fel de flood
etc ...
(Standard 1)

Module necesare:
- Fakemeta

O mica explicatie de ce e LITE: Q: De ce nu am inclus anti spec bug ? A: E de mult rezolvat de catre Valve ! Q: De ce nu e pus vreun cvar care sa reseteze automat csstats ? A: Pentru ca amxmodx deja il reseteaza cand ajunge la valoarea setata din amxx.cfg Q: De ce nu e pus vreun cvar pentru alte setari din server.cfg ? A: Pentru ca de aceea aveti server.cfg ! Q: Este valabil doar pentru serverele gazduite la FORCE DEDICATED SERVERS ? A: NU! Toti puteti sa o folositi! E creatia mea, fac ce vreau cu ea ! Intrebarea intrebarilor:

Code: Select all

Q: DE CE NU ARE SMA (SURSA) ?
A: Pentru ca nu vreau EU !! Nu am de ce sa ma ascund, puteti sa-l decompilati, nu ma deranjeaza. ( aza cu decompilare) !
Urmatoarea versiune o sa fie mai FULL :D !
Este compilat pentru Versiunea AMX Mod X 1.8.1

Succes!
Sursa: ForceDS
Info: NU IMI DATI PM PENTRU CERERI AJUTOR ETC (NU RASPUND) FOLOSITI FORUMUL.
Image

Image
CUM SA NU LUPTI PENTRU IUBIRE ????
Daca lupti,inseamna ca vrei sa castigi ceva.Iubirea nu-i o miza.
Post Reply